Adwords Nedir? Adwords Reklamları Ne İşe Yarar?

Google Adwords reklamları ile daha fazla kişiye ulaşmak ve çalışmalarınızın karşılığını almak daha kolay bir hale geliyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte İnternet, hayatımızda bir lüks olmaktan çıkarak olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Artık insanlar almak istedikleri ya da merak ettikleri her ne varsa İnternet üzerinden öğreniyor veya satın alıyor. Her gün milyonlarca insan arama motorları üzerinden araştırmalar yapıyor. Vatandaşların, taleplerini online olarak dile getirmeye başlamasıyla beraber, işletme sahipleri de iş alanlarını genişleterek hatta bazen değiştirerek İnternet dünyasında kendilerini göstermeye başlıyor. Görünür olmak için de adwords reklamları kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. 

Google; rakipleri, Yahoo, Bing, Baidu gibi arama motorları arasında insanlar arasında açık ara en çok kullanılan arama motoru. Bu nedenle Google Arama Motoru’nda aratılan herhangi bir şeyde üst sıralarda olabilmek için çeşitli kriterler bulunuyor. Google Adwords de bunlardan biri. ‘‘Adwords reklamları ne işe yarar?’’ sorusu, İnternet’te yer edinmek isteyen pek çok kişi tarafından merak edilen konuların başında  geliyor. Google Adwords nedir? Adwords reklamları ne işe yarar? İşte bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

Adwords Reklamları Ne İşe Yarar?

Bir web siteniz var ve ürün ya da hizmet sunmak istiyorsunuz. Bu nedenle de sesinizi duyurmanız ve markanızı görünür hale getirmeniz gerekiyor. Google Arama Motoru’nu ziyaret eden herkes potansiyel olarak sizin müşteriniz oluyor ve ne kadar üst sıralarda olursanız o kadar fazla kişi tarafından fark ediliyorsunuz.

Adwords reklamları,  Google kullanıcılarını web sitenize çekmek için size yardım ediyor. Geleneksel reklam ve pazarlama yöntemlerine alternatif olarak popülerliği günden güne artan Google Adwords, gerçek dünyada ulaşabileceğinizden çok daha fazla insana ulaşmanıza olanak tanıyan bir platform. Google Adwords, işletmenize veya markanıza göre çeşitli kampanyalar ve reklam seçenekleri sunarak daha büyük bir kitleye ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Reklam için en fazla tercih edilen model olan Google Adwords, metin bazlı bir reklam sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla reklam için yazılan metinlerin de Google kriterlerine uygun olması, reklamlarınızın olumlu sonuç alabilmesi açısından önem teşkil ediyor.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google’a vereceğiniz reklamlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlara örnek olarak anahtar kelimeler, yerleşimler, reklam sıralaması, teklifler ve kalite puanı gibi faktörler gösterilebilir. Öncelikle kendi alanınızla ilgili İnternet’te hangi kelimelerin daha fazla aratıldığını belirlemeniz gerekiyor. Bunun için yine Google anahtar kelime aracından faydalanabilirsiniz. Seçtiğiniz kelimelerin, Google’daki arama hacminin yüksek olması, reklamlarınızın en iyi şekilde gösterilmesine yardımcı oluyor. Anahtar kelime seçimlerinizde, genel terimler yerine daha spesifik terimler kullanmanız daha kolay ve başarılı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Adwords hesabınızı aldıktan sonra ilk olarak doğru anahtar kelimeleri seçerek, dikkat çekici reklam metinleri ile doğru açılış sayfaları yani landing page’ler hazırlamanız gerekiyor. Sonrasında ise Google Analytics ve Adwords hesaplarınız üzerinden hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü inceleyebilirsiniz.

Hemen Bir Google Adwords Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir