Arama Başarısı İçin İçeriği ve SEO’yu Hizalama


Arama Başarısı İçin İçeriği ve SEO’yu Hizalama

Arama Başarısı İçin İçeriği ve SEO’yu Hizalama, sayfalarınızın organik aramada başarılı olması için ideal olmasını sağlamak amacıyla içerik ve SEO ekiplerinin oluşturma süreci süresince beraber çalışmasını sağlamak için birtakım en iyi yöntemler.

30,0000 metrelik bir bakış açısıyla, organik aramaya müşteri kanalı olarak yararlanmak çok kolay görünüyor. İyi içerik oluşturmanız ve iyi bağlantılar kurmanız gerekiyor – hepsi bu! Tabii ki, pratikte bu proses çok daha karmaşık. “İyi içerik nedir?” Ve “iyi bağlantılar nedir?” Nedir? Bu sorular kendi başlarına olabilirler. Bu konular ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, bu kaynakları okumanızı öneririm:

Anahtar Kelimelerin Ötesinde: SEO İçeriğinde Gerçekten Neler Önemli?

SEO Kampanyaları İçin Link Kalitesini Değerlendirme

Ama ben prosese odaklanmak istiyorum. Daha özel olarak, içeriğinizi ve SEO stratejilerinizi aynı yönde çalışmak ve internet siteniz için sürdürülebilir neticeler elde etmek amacıyla nasıl hizalayacağınızı tartışmak istiyorum. Birçok SEO uzmanı, SEO girişimlerinin başarının önündeki bir engel olarak anlaşılmadığına işaret etmektedir . SEO ekibinden arama başarısı yüklerinin bir bölümünü kaldırarak ve daha geniş dijital pazarlama ekibinin daha çoğunu etkilediği SEO unsurlarına dahil ederek daha iyi neticeler elde edeceksiniz. Aramada başarılı olmak için, iş akışlarını bütünleştirmeniz ve işbirliği için bir asli oluşturmanın yanı sıra, içerik geliştirmeden önce, oluşturma esnasında ve yayın esnasında ekip çalışmasını geliştirmeye devam etmeniz gerekir. İlgili takımlarınızı hizalamanıza yardımcı olacak en iyi programları inceleyelim ve beraber çalışarak içerik ve SEO ile uyum içersinde çalışalım.

İş akışlarını entegre etme:
İşbirliği için bir asli oluşturmak, içeriği ve SEO’yu hizalamak için ilk adımdır. İçerik ve SEO yürüten iki ayrı departmanınız varsa, iş akışlarını birleşik etmeniz gerekir. Ortak toplantılar işbirliğini arttırmanın kolay ama etkili bir yoludur. Uzun, geniş kapsamlı beyin fırtınası oturumlarına beraber gereksiniminiz yok, fakat iki seksiyon arasındaki haftalık ya da aylık süratli güncellemeler harikalar yaratabilir. İşbirliğini teşvik etmenin bir diğer yolu da, her iki departman amacıyla da KPI’ların hizalanmasıdır. Her grup aynı başarı ölçümüne sahip olduğunda, natural olarak işbirliğine daha açık olacaklar. Her ekip başarılı olmak ve değerini göstermek ister, bu amaçla ortak bir amacı paylaşmak ve her iki ekibi de organik arama başarısından eşit derecede mesul kılmak, içeriğinizi ve SEO ekiplerinizi bir araya getirir. Biri öteki olmadan başarılı olamaz.

Son olarak, etkileşim hatlarının kurulmasını ve açık kalmasını sağlamalısınız. Slack ya da Google Hangouts gibi araçlar, ekip üyelerinin gerçek vakitli olarak işbirliği yapmalarını sağlayarak bu etkileşimi destekleyebilir. Bu amaçlar yerinde olduğunda, ekipleriniz en iyi neticeleri elde etmek için içeriği ve SEO’yu hizalamak amacıyla beraber çalışmaya konumlandırılmış olacak.

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir