Çok Markalı Dijital Girişimler


Çok Markalı Dijital Girişimler

Çok MarkaDijital Girişimler: Birden çok marka ve lokasyona sahip işletmeler için ortak ve benzersiz öğeleri tarifleyen kapsamlı bir envanter uzun vadede çözümler getirecektir. “Yeni bir internet sitesine ihtiyacımız var.” Bu görünüşte kolay bir zorunluluk, şirketin dijital varlığını başlatmak için uzun bir süreç olabilir. Fakat, şirketlerin genellikle ihtiyaç duyduğu şey, büyük bir internet sitesi, bir şirket merkezi binasına benzeyen bir şirket değil, hatta farklı mağazalardan farklı bir site filosu değildir.

“Marka Mimarisi Bilgi Mimarisidir”

Web mülkleriniz arasındaki en temel ilişkiyi düşünmek ilk adımdır. Bugün ikiden fazla tüketiciye yönelik internet sitesi kullanıyorsanız, esasen bir sisteminiz bulunmaktadır. Hem kullanıcılar hatta yöneticiler için tek bir dağınık düğüm gibi tek bir yenisi ile değiştirilecek gibi görünebilir. Ancak amaç, daha hoş görünen bir düğümle sınırlı değil. Web dizayn ve geliştirmedeki asli itici güç, işletmenizin, markalarınızın ve mamüllerinizin / hizmetlerinizin sistemlenmesidir. Daha kolay bir iş için bu, mamuller arasında açık gezinmeyi planlamak manasına gelebilir.Daha basit bir iş için bu, ürünler arasında açık gezinmeyi düzenlemek anlamına gelebilir.Ancak birçok şirket ve endüstri, farklı derecelere göre hizalanabilen veya birbirinden farklı markalara, iş kollarına veya konumlara dayanır. Bunlar, hiçbiri istenen deneyimi yansıtmayan, hantal ve pahalı bir web sitesi veya sayısız küçük şirketle sonuçlanan şirketler. Bunu çözme yolunda ilk adım, birleşen veya bölünen temel içerik ve tasarım gereksinimleri hakkındaki soruları cevaplamaktır.

Federal ve Devlet

Daha merkezi bir “federal” veya daha fazla merkezi bir “devlet” yaklaşımını modellemek yararlı bir aşırı basitleştirmedir. Anlamaya çalıştığınız şey, merkezi markalar ile alt markalar arasındaki ebeveyn ilişkisinin gücüdür.

Daha merkezi bir “federal” veya daha fazla merkezi bir “devlet” yaklaşımını modellemek daha faydalıdır. Federal/Eyalet yanıtı değildir, ancak aşağıdakileri belirlemek için ayrıntılarla çalışmanız gerekir:

  • Farklı markalar, varlıklar, alakalı yerler
  • Görsel kimlik, görünüm ve his ve siteler arasında ne kadar farklılık yapmaları gerektiği
  • İş akışı ve kuruluşların en iyi verimlilik için siteleri nasıl yönetmekte olduğu
  • İzleyiciler ve markalar arasındaki temasları nasıl algıladıkları
  • İçerik ve gereksinimlerin markalar arasında ne kadar yaygın olduğu

Bir şirketin kuruluş şeması bilgi mimarisi için iyi bir başlangıç noktası olabilir, zira kuramsal olarak işinizdeki temaslara bakış açısı sağlar.

Ancak alıştırmanın en ayrıntılı ve ayrıntılı kısmı, paylaşılan ve değişik olan içerik çeşitlerini kavramaktır. Bu objektif veri noktaları, görüntüler, özellikler ve fonksiyonlar manasına gelir; kullanıcıların düzeninizdeki her duraktan almaları gereken her şey. Ortak ve benzersiz unsurları tanımlayan eksiksiz bir envanter, her şeyi sıfırdan başlatır.

Ortak İçerik Üzerinde Geliştirme

Bu yaklaşımdan meydana çıkan en büyük açıklama tekil veri idaresinin tekil internet sitesine eşit olmadığıdır. Birçok değişik internet sitesi – ve bazı durumlarda de – tek bir veri idare düzeninden yönlendirilebilir. En mühimi, prosesin bu tür sorularla başlaması gerekir; böylece işletme, marka ve tüketici ihtiyaçları dizayn ve teknoloji çözümlerine rehberlik eder. Bunu düşünerek planlanmış ve inşa edilmiş, tek bir teknoloji sistemi sonsuz internet ön uçlarını yönetebilir. Fakat, tek bir çözüm seçerek ve işlerinizi ve markalarınızı buna zorlayarak başlarsanız, tekrar bir büyük düğümde neticelenebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir