Google Reklam Maliyetleri Nasıl Düşürülür?

Güçlü bir reklam çalışması için reklam bütçesinin sürdürülebilir olması ve sağlıklı kullanılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde reklam vermek işletme, marka ya da kişiler için ciddi bir yük olacak ve dönüşüm oranları verilen reklamlar için tatmin edici sonuçlar doğurmayacaktır. Google reklam veren kullanıcılar için, optimizasyon seçeneklerini oldukça geniş bir yelpazede sunmaktadır. Sunduğu özelliklerden bazıları şunlardır;

Anahtar Kelime Optimizasyonu: Google Ads üzerinden anahtar kelime planlayıcısı kullanarak, reklam verdiğiniz kelimelerin ortalama TBM oranlarını görebilirsiniz. Bu oranlar, sürdürülebilir bir reklam oluşturabilmeniz için doğru analiz edildiğinde oldukça faydalı verileri ortaya çıkaracaktır.

Negatif Anahtar Kelime Optimizasyonu: Reklam vermeyi tercih ettiğiniz kelimeler kadar, reklam vermekten kaçındığınız kelimelerde oldukça önemlidir. Örneğin bir soru bankası kitabının satışı için verdiğiniz reklamda, soru bankası çözümleri kelimesini arayan kullanıcıların sizin reklamınızı görmesini istemeyebilirsiniz. Bütün bunları Google Ads paneli üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Yeniden Pazarlama Yerleşimleri: Sitenize gelen kullanıcıları remarketing yolu ile yeniden kazanmak için, sitenize gerekli Google Ads yapılandırılmasını uygulayabilirsiniz. Bu sayede sitenize uğrayan kullanıcılardan maksimum verimi alabilirsiniz.

Dönüşüm / Sipariş / Telefon Araması Takibi: Farklı reklam kampanyaları uygulayarak, düzenlediğiniz kampanyalardan aldığınız dönüşleri not edebilirsiniz. Bu sayede sizin için faydasız reklam harcamalarını minimum seviyelere indirebilirsiniz.

Reklam Zamanlaması: Google Ads üzerinden reklamlarınız dönüt aldığı saatleri belirleyerek, reklam zamanlamanızı optimize edebilirsiniz.

Hemen Bir Google Adwords Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir