Google Reklamları Komut Dosyası


Google Reklamları Komut Dosyası

Google Reklamları Komut Dosyası, Komut dosyasının bu genişletilmiş sürümü, performansa dayalı olarak aygıt, koordinat, piyasa içi ve tekrardan piyasalama kitleleri amacıyla kendiliğinden değiştiriciler uygular.

Kampanya filtreleri ayarlayabilir, hangi tür değiştiricileri ayarlamak dilediğinize karar verebilir, en az gösterimleri, dönüşümleri ve maliyet filtrelerini ayarlayabilir ve uygulayabileceğiniz değiştiricileri değiştirilebilir hacim eşiklerine göre ağırlıklandırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Komut dosyasının tam anlamıyla ne gerçekleştirme dilediğinizi yaptığından emin olmak amacıyla alttaki bütün parametreleri doğru bir biçimde ayarlamanız lazım olur.

Başlamak amacıyla, belirli kampanyaları hariç tutmak ya da dahil etmek amacıyla CAMPAIGN_NAME_DOES_NOT_CONTAIN ve CAMPAIGN_NAME_CONTAINS kullanın.

Bunlar belirttiğince açıklayıcıdır, onları tesir amacıyla doğru olarak ayarlayın : DO_DEVICES, DO_LOCATIONS, DO_IN_MARKET_AUDIENCES, DO_OTHER_AUDIENCES.

Bu alternatiflerden birini kullanarak komut dosyasının bakacağı vakit dilimini saptamak amacıyla DATE_RANGE unsurunu kullanın.

MINIMUM_IMPRESSIONS, MINIMUM_CONVERSIONS ve MINIMUM_COST sayısal dirayetini, bir reklam grubu kampanyasının öneme alınmasını dilediğiniz her birinin en az adedine ayarlayın.

Güvenli doğrultuda olmak amacıyla, öneri değiştiricilerin düşeceği alt ve üst sınırları açıklamak amacıyla MIN_BID_MODIFIER ve MAX_BID_MODIFIER kullanın.

Dönüştürücülerin miktarını dönüşüm adedine göre ağırlıklandırmak istiyorsanız, CAMPAIGN_BID_MODIFIER_WEIGHTS ya da ADGROUP_BID_MODIFIER_WEIGHTS kullanın

Hemen Bir Google Adwords Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir