Google Sıralamasında Backlink’in Önemi Nedir?

Google’ın Başarı Sırrı Nedir?

Elbette Google’dan önce çok daha eski arama motorları vardı. Google neden rakiplerini kısa bir sürede geçerek internet devi oldu?

Google’ın mantıksal filtreleme algoritması diğer arama motorlarına göre farklıydı. Google’ın temelleri iki ortak tarafından bir garajda atılmıştır. Ortaklar diğer arama motorlarını da incelediklerinde büyük bir fark buldular. Web sitesinden dizin içerikleri daha çok içeriğe göre sıralanmış bir şekildeydi. İnternet siteleri de o zamanlar azdı.

Google mantık olarak referans backlink sistemini kullandı. Referans backlink ile tavsiye edilen web siteleri, referans verilen yerin kalitesine göre bir otorite puan sistemi oluşturdu. Kendi robot algoritması ile birlikte bunların sistematik bir şekilde sürekli taramasını gerçekleştirdi ve backlink dediğimiz çeşitli referans linklerle birlikte bir filtreleme sistemi oluşturdu. Web sitesine eğer referanslı yerlerden backlink geliyorsa, Google aslında temelde şunu demektedir: “Sen de gerçekten de bu yetkinliğe sahipsin, seni listeleyebilirim”.

Site dışı SEO’da en büyük etkenlerden birisi backlink’tir. Şu anda her ne kadar backlink’in değeri düşmüş gibi görünse de, backlink’in alındığı yerin kalitesi, doğal olması, gerçekten de faydalı yerden alınması çok önemlidir. Backlink’i suistimal durumunda ise Google’da, Manuel İşlemler dediğimiz, dıştan zararlı bağlantılar, Google Manuel İşlemler üzerinden tespit edilir. Google, web sitenin ceza almasını sağlar.

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir