İçerik Pazarlamasını Doğru Yapıyor Muyuz?

İçerik pazarlaması, ekosistemde yeni ya da halihazırdaki müşteri kitlesinin zihninde duygusal konumlandırma çalışmalarının yapıldığı yeni nesil dijital iletişim ve pazarlama sürecidir.

Markanızın kimliğinin hedefleri doğrultusunda dijital pazarlamaya uygun dikkat çekici görseller, yazılar ya da videolar ile anlatılmalıdır. İyi bir içeriğin, özgün ve paylaşılabilir olması gerekmektedir. İçerik pazarlamasının başarılı olduğunu anlamamız için doğrudan ilişkinizin olduğu kişilerden ziyade, farklı kitlelere ulaştığını da gözlemliyorsanız doğru yoldasınız demektir. Ayrıca içerik pazarlamasının doğru ilerlediğini anlayacağımız diğer faktör ise görselinizin veya videonuzun hangi sıklıkta hedef kitleniz tarafından görüldüğüdür.

Doğru içeriklerle planlanmış sosyal medya yönetimi, markanıza kimlik kazandırarak hedef kitleniz ile doğrudan iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Google ve Pinterest iletişim stratejiniz için doğru platformlardır. Fakat bu sosyal mecralarda kullanılacak stratejinin amaç ve alanları farklı olmalıdır.

icerik pazarlamasını doğru yapıyor muyuz

Artık günümüzde mobil kullanımın artması ile akıllı telefonlar, tabletler sayesinde kişiler web sitenize ve markanıza çok kolay ulaşıyor. Bu yüzden web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Bu kavramda oluşturacağımız görsel ve videoların da mobilde nasıl görüneceğine bakmamız ve vermek istediğimiz mesajı karşı tarafa kolayca aktarabilmemiz gerekmektedir.

Markanızın kampanya, promosyon gibi dijital pazarlama öğeleri ile potansiyel müşterilerinize ulaşmanız böylelikle çok kolay olacaktır.

Sonuç olarak; üretilen içerik hedef kitleniz tarafından hem doğru anlaşılmalı hem dikkat çekmeli hem de daha geniş kitlelere ulaşmalıdır. Bu durumda içerik pazarlamasının da uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir