IOS ve Android Uygulama Tasarımı Nedir?

2020 İtibariyle akıllı telefon kullanan insan sayısının üç milyar gibi bir rakama geleceği öngörülüyor. Günlük hayatın en büyük parçalarından biri haline gelen akıllı telefonlar, hayata dair birçok kolaylığı içinde barındırıyor. IOS ve Android cihazlarda kullanıcıların yüzde 97’si herhangi bir uygulama kullanmayı tercih ediyor. Bu rakamlar ise akıllara ‘’uygulama tasarım sürecinde neler oluyor?’’ sorusunu getiriyor.

Bir yazılım diliyle kodlanan ve özel olarak tasarlanan yazılımlara, mobil uygulama denmektedir. Mobil uygulamalar IOS ve Android işletim sistemlerinde farklı özelliklere ve altyapıya sahip olabilir.

Günlük hayatta detaylı işlemlerden çok basit hatırlatıcılara kadar birçok farklı konuda mobil uygulamalar denk gelmek mümkün.

Mobil uygulama tasarım süreci, yapılmak istenilen uygulamanın işlevi, tasarımı ve kapasitesine göre değişiklik gösterir. Bu soruların cevabına göre bir uygulamayı tamamlamak dakikalar süreceği gibi yine cevaplara göre yıllar süren bir geliştirme süreci de gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir