Kaliteli İçerik SEO’yu Nasıl Etkiler?

SEO’nun en önemli tarafı kaliteli içeriktir. Bu içeriğin orjinal, özgün, kullanıcılara faydalı olması gerekir. Bilindiği üzere internette milyarlarca içerik bulunmaktadır. Ve bu içeriklerin bir çoğu kopya, alıntı, spam, benzer olabilmektedir.

Aslında arama motorlarının amacı, kullanıcıları bu bilgi çöplüğünden kurtarmak ve doğru bilgiyi ulaştırmaktır. Bu doğru bilgiyi ulaştırırken şunu yapmak gerekir; arama motoru trigger (tetikleyici) içeriği sıralamaya koyup, sıralamalar arasında otorite ve kalite puanına göre üst sırada bulunmasını sağlamaktadır. Bu aradaki etkenlerden en büyüğü içeriktir.

İçerikler nasıl olmalıdır?

İçerikler kullanıcıyı bilgilendirmeli, gerçek olmalı ve detaylı olmalıdır. İnternette hali hazırda bir çok içerik mevcuttur ancak alıntı üzerine yorumlamalar, kopya içerikler, clickbait (tık tuzağı) sıkça görülmektedir. Başlıkla içerik birbiriyle eşleşmezse, kullanıcıyı web sitesinden kaçabilir. Kısa vadede faydalıymış gibi gözükse de, uzun vadede clickbait (tık tuzağı) insanları yanıltan, kullanıcıların web sitesine bir daha giriş yapmasını engelleyen bir durumdur.

Bunun yerine, güncel, insanların kaydedebileceği, beğenebileceği, paylaşabileceği, fayda sağlayabileceği içerikler oluşturmak ve bunlarla alakalı geliştirmeler yapmak gerekir. Dış kaynaklardan araştırmalar yapılsa dahi, yazarın, içerik editörünün kendi düşüncelerini, araştırmalarını yansıtan içerikler eklenmesi yararlı olacaktır. Benzer içeriklere yönlendirmek ve kullanıcıların site içinde başka sayfalarda daha aydınlatıcı kaynakları bulabileceği iç link bağlantıları eklenmesi fayda sağlayacaktır.

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir