Trend

Koronavirüs Nedir, Korona Virüs Hakkında Herşey

Corona Ne Demek, Nasıl Korunulur?

Korona Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinden başlayan salgın, tüm dünyada mart ayı itibariyle yüzbinlerce insana bulaşmış durumda. Wuhan kentinden bir balık pazarından çıktığı sanılan bu virüs dünya çapında büyük bir krize neden olmaktadır.

Güncel ismi Covid-19 olan bu virüs özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan insanlara ölümcül olabilmektedir. Mart itibariyle ülkemizde birçok yeni vaka açıklanmış bu süreçte Sağlık bakanlığı büyük önlemler almıştır. Çok çabuk bulaşıp akciğerde büyük hasarlara sebep olan bu virüs, akciğer fonksiyonlarını bozarak hastaların boğularak ölmesine sebep olmaktadır.

Aslında dünya daha önceden, hiv, sars, domuz gribi, kuş gribi gibi birçok bulaşan hastalıkları yakın zamanda şahit oldu. Ama bu Covid-19 kadar hiçbirinde bu kadar etkilenmemişti.

Corona, dünyanın en çabuk bulaşabilen virüstür. Bulaştığı kişide ateş,burun akıntısı,nefes darlığı gibi belirtiler vermektedir.

Corona virüse en büyük önlem. #evdekalmak

Birçok bilişim şirketi ve ajansın yaptığı gibi ilk vaka resmi olarak açıklandığından beri firmamızda uzaktan çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır. Personelimizin sağlık koşullarını düşünerek evde çalışmanın daha verimli olacağının kanısındayız.

 

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir