SEO Web Siteniz İçin Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama alanında en önemli sorulardan birisi olan “SEO Nedir?” ile başlayacağız. SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere Google, Yandex gibi dünyaca ünlü arama motorları vardır. Ve bu arama motorlarında günde milyarlarca sorgu gerçekleşmektedir.

Sektöre uygun anahtar kelimelerle birlikte arama yapıldığı zaman üst sıralarda olarak, organik bir şekilde trafik kazanmasına denir. İşte bunun uygulamalarına SEO denmektedir.

Ürününüz ne kadar iyi olursa olsun, eğer doğru konumda, lokasyonda değilse kazanç sağlamayacaktır. Şirketler için önemli olan kazanç ve sürdürülebilirliktir. Bunu sağlayacak şeylerden birisi de doğru alıcı kitlesine ulaşmaktır. Doğru alıcı kitlesine ulaşmak için de SEO vazgeçilmezlerden bir tanesidir.

Google, Yandex gibi bir çok arama motoru sürekli algoritma iyileştirmeleri yapmaktadır. Şuan bilindiği üzere 200’den fazla algoritma mevcuttur. Bunların neler olduğunu videomuzun devamında ve Semroot Akademi’deki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir