SEO’yu Ne Kadar Süre Yapmak Yeterli Olacaktır?

Merhabalar, ben Yunus Emre Yalçın. Dijital pazarlama ve SEO alanında aktif olarak faaliyet yürüten Semroot’un yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Bunun yanı sıra, dijital pazarlama dünyasında çok sorulan sorulara yanıtlar üreten, bu yanıtları herkesle paylaşan Semroot Akademi projesini de bizzat yürütmekteyim. Dijital pazarlama ve SEO’nun son yıllarda her sektörde liderleri belirlediğini söylemek mümkün. Dijital pazarlama, oldukça geniş bir potansiyel müşteri kitlesi ile direkt olarak iletişim kurmanızı sağlarken, belli başlı analiz platformları ve yöntemleri sayesinde pazarlama stratejinizin ne kadar işe yaradığı ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da kolaylaştırır.

Dijital pazarlama sürecinin size maksimum verimi sağlayabilmesi için internet siteniz ve genel olarak markanız için arama motoru optimizasyon çalışmaları gerçekleştirmeniz gerekir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), sitenizin marka prestijinin artmasını dolaylı olarak sağlarken, aynı zamanda web sitenizin trafiğini ve etkileşim oranlarının da yükselmesini sağlayacaktır. Arama motoru optimizasyon çalışmalarının doğru bir ajans tarafından gerçekleştirilmesi, zamanla dijital pazarlama için ayırdığınız bütçeyi küçültmenizi sağlar.

SEO Hizmetlerinin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Arama motoru optimizasyonu sürecinin ikiye ayrıldığını söylemem mümkün. Site içi SEO ve site dışı SEO, iki temel kategori olarak gerçekleştirilir. Site dışı SEO potansiyel müşterilerinizin markanızın ismine aşina olmasını ve sitenizi ziyaret etmesini hedeflerken; site dışı SEO kullanıcıların dönüşüm oranlarını arttırma amacı güder.
Arama motoru optimizasyonu, eş zamanlı olarak çok sayıda işlemin yapılmasını gerektirir. Bundan dolayı bu çalışmaların başarılı ve deneyimli bir ekip eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Optimizasyon çalışmalarının aynı anda ve sürekli şekilde gerçekleştirilmesi, daha hızlı sonuç almanızı sağlayabilir.

SEO hizmetleri sonucunda ulaşmak istediğiniz nokta, bunun için aylık olarak ayırdığınız bütçe, web sitenizin şu anki durumu, hedefe ne kadar sürede ulaşacağınızı etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Ayrıca, yüzlerce marka ve proje ile çalışmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, markanızın içerisinde bulunduğu sektör ve bu sektörün içerisindeki rekabet oranı da SEO çalışmalarının sonuçlarını ne kadar beklemeniz gerektiğini doğrudan etkileyecektir.

SEO Hizmeti Almaya Ne Kadar Süre Devam Etmeliyim?

Arama motoru optimizasyonunu temel amacı arama motorlarında ilgili anahtar kelimeler arandığında daha üst bir sırada kullanıcının karşısına çıkmak, daha prestijli bir marka projesi yürütmek ve dijital reklamcılık çalışmaları için ayırmak zorunda olduğunuz bütçeyi minimize edebilmektir. Dahil olduğunuz sektör içerisinde yaptığınız yoğun arama motoru optimizasyonu çalışmaları sayesinde ilgili anahtar kelimede ilk sıraya yükseldiğinizi farz edelim. Çalışmalara devam etmediğiniz takdirde, yoğun rekabet ortamı, arama motorlarının her zaman daha ‘’aktif’’ olan web sayfasını daha gündemde tutma yönelimi ve sektöre girecek olan yeni markaların aktif SEO çalışmaları sebebiyle hızlı bir şekilde yeniden geriye düşmeniz mümkün.

Kısacası, SEO çalışmalarından planladığınız verimi alabilmek ve aldığınız verimi sürekli kılabilmek, arama motorundaki sıranızı sürekli hale getirebilmek adına SEO hizmeti almaya sürekli olarak devam etmeniz gerekir.

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir