Site Bağlantıları Arama Kutusu, Logo Geliştirme


Site Bağlantıları Arama Kutusu, Logo Geliştirme

Site Bağlantıları Arama Kutusu, Logo Geliştirme: Ayrılmaz yapılandırılmış bilgiler amacıyla yeni bir rapor ve iki yeni geliştirme raporu. Karşılaştırılamayan yapılandırılmış veriler, Google Arama Konsolu içindeki yapılandırılmış veri söz dizimi hatalarını toplayan yeni bir rapordur. Google’ın özellik türünü tanımlamasını özellikle engelleyen yapısal veri söz dizimi hataları dahil tüm ayrıştırma sorunlarını ortaya koyuyor. Google, “bu sorunların amaçlanan belirli özellik raporu yerine burada toplanmasının nedeni budur” dedi. Google, Google’ı sitenize eklemeye çalıştığınız yapılandırılmış verilerden herhangi birini ayrıştıramadığını görmek için bu raporu kullanabileceğinizi ekledi.

Site Bağlantıları Arama Kutusu işaretlemesini kullananlar için, Site Bağlantıları Arama Kutusu işaretlemenizin performansı ve / veya hataları hakkında daha fazla ayrıntı göstermek için geliştirme raporları bölümünde listelenen yeni bir rapor görebilirsiniz. Rapor size hataların, uyarıların ve geçerli öğelerin eğilimlerini gösterecektir. Çubuk grafiğin yukarısındaki renkli kutuları tıklatarak her durum sorununu ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, çubuk grafiğin altındaki belirli bir satıra tıklayarak sayfa başına uyarı ve hataları da inceleyebilirsiniz.

Logo işaretlemesi tüketiyorsanız, Google, Logo işaretlemenizin çevresindeki performans ve / ya da problemler ile ilgili size daha çok detay gösteren bu seksiyon diğer bir yeni geliştirme raporu da ekleyebilir. Rapor size problemlerin, ikazların ve geçerli unsurların eğilimlerini gösterecektir. Çubuk grafiğin yukarısındaki renkli kutuları tıklatarak her hal problemini tek tek görüntüleyebilirsiniz. Hem de, çubuk grafiğin altındaki belirli bir satıra tıklayarak sayfa başına ikaz ve problemleri de inceleyebilirsiniz.

Geliştirme raporu ekran görüntüsü:

Google Arama Konsolu, internet yöneticilerinin, SEO’ların, geliştiricilerin ve site sahiplerinin internet siteleri ile alakalı problemleri keşfetmelerine yardım eder. Bütün bu yeni rapor eder, Google, sitemizi aramada daha iyi performans göstermekten ekleyebilecek problemleri çözmemize yardımcı olacak daha çok veri ve bilgi sağlıyor. Sitenize daha çok düşünce edinmek amacıyla bu rapor eder kullanabilir ve böylece arama neticelerinde daha çok görünürlük elde etmenize yardım edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir