Sosyal Medya Reklam Çalışmalarım Bana Ne Şekilde, Ne Sıklıkla Raporlanacak?

Merhabalar, ben Yunus Emre Yalçın. Markanızın prestijini, marka web sitenizin trafiğini ve etkileşim oranlarını arttırmak adına hizmet almak istediğiniz Semroot ajansını yönetiyor, aynı zamanda Semroot Akademi projesi kapsamında aktif olarak içerikler yayınlayarak sizleri arama motoru optimizasyonu ve dijital pazarlama alanlarında bilgilendiriyorum. Bugünkü içeriğimizde, Semroot tarafından yapılan sosyal medya yönetimi çalışmalarında nasıl bir hizmet alacağınız ile ilgili kafanızda oluşan soru işaretlerini gidermeyi amaçlıyorum

sosyal medya reklam çalışmaları

Bilindiği üzere her marka, dijital pazarlama ajanslarından aldığı hizmet ile ilgili bilgilendirilmek, harcadığı para, zaman ve enerjinin bir anlam ifade ettiğini görmek; iyi bir hizmet aldığından emin olmak ister. Bundan dolayı sosyal medya platformlarında markanızın temsili için aldığınız hizmet hakkında ne sıklıkla size rapor sunulacağını, bu raporların ne şekilde sunulacağını size detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.

Sosyal Medya Reklam Çalışmaları Raporlamaları Nasıl Yapılır?

Sosyal medya çalışmaları, profillerinizin açılması, profillerinizde gerekli bilgilerin bulunması, profillerinizde düzenli olarak paylaşım yapılması ve sosyal medya reklamcılık hizmetlerinden bilginiz dahilinde yararlanılması gibi hizmetleri kapsamaktadır. Sosyal medya reklam çalışmalarına harcanacak olan bütçeyi bizzat kontrol edebilmeniz ve her şeyden haberdar olabilmeniz için, hesaplara sizin kredi kartınızın tanımlanması mümkündür.
Sosyal medya platformları, reklamların yönetilmesini ve reklamların dönüşüm oranlarının incelenmesi için Business kullanıcılarına özel bir panel sunar. Bu panel üzerinden hangi reklam modelinin daha başarılı olduğunu, daha çok sayıda tıklama aldığını, bu reklama tıklayanların demografik bilgilerini ve reklamların ne kadar bütçe harcadığını incelemek mümkün hale gelir. Sosyal medya hesaplarının kendi analiz platformlarının dışında Semroot, kendi geliştiricilerinin ürettiği çeşitli özel dijital araçlar kullanarak da çok sayıda analiz yapar.

sosyal medya reklam çalışmaları raporları

Sosyal Medya Reklam Çalışmaları Analizleri Ne İşe Yarar?

Sosyal medya reklam çalışmaları ile ilgili elde edilen analizler, reklam modelini değiştirmeye, reklam bütçesi dağılımını yeniden belirlemeye, reklam içeriğini şekillendirmeye, reklamı kaldırmaya, yeni reklam yayınlamaya, hedef kitle ayarlarını değiştirmeye karar vermenizi ve bu kararların stratejik olarak size en iyi dönüşümleri getirmesini sağlar. Sosyal medya reklam çalışmalarının sonucunda elde edilen analizler Semroot tarafından detaylı olarak incelenir ve dönemsel olarak yeni reklam planları ortaya konulur. Bu reklam planlarının en düşük bütçe ile size ve markanıza en yüksek faydayı sağlayacak şekilde dizayn edilmesine önem verilir.

sosyal medya reklam çalışmaları analizleri

Sosyal Medya Reklam Çalışmaları Ne Sıklıkla Rapor Edilir?

Semroot, yapılan her reklam modeli ile ilgili sürekli olarak analizler gerçekleştirir ve durumun gidişatını kontrol altında tutar. Raporlama ise, ajans ile markanızın belirlediği aralıklarla size sunulur. Raporlama size sunulurken çeşitli grafiklerden, istatistiksel değerlerden, yorumlardan yararlanılır. Bu değerler, yorumlar sonucunda gelecek ile ilgili reklam modeli fikirleri marka temsilcileriniz ile paylaşılır. Bu sayede interaktif toplantılar yapılmış olur ve sosyal medya reklamcılık sürecine doğrudan dahil olmanız sağlanır.

Sosyal medya reklam çalışmalarının rapor edilme sıklığı konusunda Semroot’un kesin bir kuralı bulunmamaktadır.  Markanızın sosyal medyada temsili ile ilgili kafanıza takılan her soruyu dilediğiniz zaman bize iletebilir, durumun gidişatı ile ilgili endişeniz olduğu her an görüşme ayarlayabilirsiniz. Düzenli rapor görüşmelerinin ne sıklıkla olacağını ise birlikte belirleyebiliriz.

Hemen Bir Sosyal Medya Reklamı Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir