Uygulama Optimizasyonu ve Firebase Endekslemesi Nedir?


Uygulama Optimizasyonu ve Firebase Endekslemesi Nedir?

Uygulama Optimizasyonu ve Firebase Endekslemesi Nedir? Çok sayıda program sahip olduğunda, tüketicilerin programınızı bulması amacıyla pazarlama stratejinizin optimizasyona odaklanması gerekir.

Program endekslemesi ve program optimizasyonu ikiye ayrılır:

Uygulama mağazası optimizasyonu (ASO): Uygulama mağazasında bir programın görünürlüğünü geliştirme süreci.

FireBase program indekslemesi (FAI): Uygulamanızda ki içeriğin Google’ın arama listelerinde kullanmayı mümkün duruma getirilmesi süreci.

Endüstrilerin fazlalığı çapında mobil ilk tüketici eğilimler ve sahip olunan sayıları giderek çoğalan programlar göz önüne alındığında, ASO ve FAI pazarlama stratejiniz giderek daha mecburi duruma geliyor. SEO stratejiniz, site süratini optimize etmek gibi kıymetli faaliyetler içerebilsede, ana yollara geçmek önemlidir. FireBase endekslemesinin temellerine girmeden önce, ASO’nun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını tam olarak kavramak daha iyi.

Uygulama mağazası optimizasyonu

Belirlediğiniz bu program mağazasındaki bir programın görünürlüğünü geliştirme sürecidir. Programınızın görülmesi ve indirilme adedinin yanı sıra marka bilinirliği ve sadakati de önemlidir. Bu genelde Apple’ın program mağazasına ve Google Play’e odaklanır. Uygulama mağazası optimizasyonunu, örnek olarak; meta başlık optimizasyonu gibi, SEO’da asli “ön uç” optimizasyon olarak düşünün. Size bir sözcük sınırı ve programınızı nasıl ayarlayacağınız konusu ile ilgili net bir kriterler verilir ve anahtar sözcük araştırmalarına ve CRO’lara dayanarak optimizasyon yaparsınız.

Süreç planlamak, önerilerde bulunmak ve yapmak basittir. Herhangi bir kuvvetli SEO stratejisinde bulunduğu gibi, anahtar sözcük araştırmasıyla başlar ve yoğun anahtar sözcükler olmadan bu anahtar sözcükleri kullanmadan ve yol süresince test etmek amacıyla kopyanızı oluşturur. Uygulama mağazası optimizasyonun ideal anahtar sözcük tetkikini sağlamak üzere değişik vasıtalar ve platformlar bulunmaktadır.

SERP optimizasyonuna benzer şekilde, her bir özelliğin sözcük sınırına uyduğundan ve kullanıcıyla ilgili olmasından emin olmanız gerekir. Uzun sözcük sınırı, resimler, araştırmalar ve daha çoğu öneme alınarak girişinizi optimize etmek amacıyla çok daha çok fırsatınız var.

Bunların çoğu, bilhassa A / B testi olmak üzere teste bağlıdır. Neyin işe yaradığını görmek amacıyla resimlerinizi de optimize etmek iyi olur.

 

Hemen Bir Seo Teklifi Alın

Teklif Al  
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir